15. festival migrantskega filma

Slovenska filantropija že od leta 2010 organizira Festival migrantskega filma. Letošnji, petnajsti festival, so iz običajnega junijskega termina prestavili na jesen, tako da bo potekal od 23. do 26. septembra v Ljubljani in sedmih drugih krajih po Sloveniji.

Letos se bo dotaknilo aktualnih zgodb, povezanih z genocidom v Palestini, kriminalizacijo solidarnosti, ženskami v migracijah, nasilnimi mejami, kriznimi razmerami in pohlepom korporacij. S filmskimi zgodbami in prispevki gostov pozivajo k razmisleku o aktualni migracijski politiki in ponujajo drugačen pogled na ljudi, ki so podvrženi nezakonitim prisilnim vračanjem ter ostajajo za mejnimi ograjami in bodečimi žicami v nehumanih razmerah.

V Slovenski kinoteki, Kinodvoru, AGRFT-ju, Pritličju in na dvorišču Slovenske filantropije bo prikazanih 22 filmov iz 14 držav. 

Program je na voljo tukaj.

Vir: Slovenska filantropija