Poziv za nove prostovoljce_ke na Društvu DNK

Društvo za nenasilno komunikacijo je nastalo z večletnim prostovoljnim delom ustanoviteljic. Vse od takrat so prostovoljke in prostovoljci pomemben člen društva in se aktivno vključujejo v društvene dejavnosti.

Prostovoljke in prostovoljci z Društvom za nenasilno komunikacijo sodelujejo v okviru programa pomoči otrokom, ki imajo izkušnjo nasilja. Program je namenjen vsem otrokom in mladim, ki povzročajo ali doživljajo nasilje. Prostovoljec ali prostovoljka se z otrokom srečuje enkrat tedensko po uro in pol. Otroku ponuja pozitivno izkušnjo odnosa z odraslim človekom, ki upošteva principe nenasilne komunikacije ter prek njih vzpostavlja in vzdržuje stik z otrokom. Otroka spodbuja k zavedanju svojih čustev, občutkov, vedenjskih vzorcev in prepričanj. Uči ga, kako na primeren način izražati svoja čustva in mnenja. Tako krepi otrokovo samopodobo in pomaga izboljševati njegovo komunikacijo z drugimi.

Da bi prostovoljke in prostovoljci lahko sledili ciljem programov, se morajo obvezno udeležiti uvodnega usposabljanja, poleg tega pa redno poročati o svojem delu mentorici ali mentorju programa ter se udeleževati intervizijskih srečanj. Intervizijska srečanja so namenjena izmenjavi mnenj in idej ter razreševanju dilem, povezanih z delom prostovoljk in prostovoljcev s posameznimi uporabniki ali uporabnicami.

Od prostovoljk in prostovoljcev pričakujejo:
 
  • polnoletnost,
  • najmanj srednješolsko izobrazbo,
  • resnost, zanesljivost in odgovornost,
  • čas za opravljanje prostovoljnega dela vsaj eno šolsko leto,
  • uspešno zaključeno uvodno usposabljanje in opravljen osebni razgovor s koordinatorko prostovoljnega dela,
  • redno udeležbo na intervizijskih srečanjih (90 minut vsakih štirinajst dni),
  • redno poročanje o opravljenem delu in sodelovanje s koordinatorko prostovoljnega dela,
  • delovanje v skladu s Kodeksom etičnih načel v socialnem varstvu in načeli Društva za nenasilno komunikacijo.

Uvodno usposabljanje bo potekalo 7. 10. 2024.

Več informacij je na voljo tukaj.

Vir: Društvo za nenasilno komunikacijo