Radio Študent in CNVOS, Center nevladnih organizacij Slovenije, v okviru projekta Govoriš kohezijsko 2-učenje se nadaljuje organizirata Kohezijske četrtke-serijo osmih okroglih miz, ki bodo v pomladnih mesecih potekale na različne teme evropske kohezijske politike.
Gre za četrto v nizu osmih okroglih miz na temo evropske kohezijske politike, moderatorka tokratne okrogle mize bo Zala Gruden.
Tokratna tema bo “Vloga kohezijske politike pri spodbujanju zaposlovanja”.
- Kako bi lahko kohezijska sredstva najboljše izkoristili za znižanje brezposelnosti?
- Kako uspešni so bili dosedanji programi za znižanje brezposelnosti, financirani s strani kohezijskih skladov?
- Ali bi lahko kohezijska politika igrala pomembno vlogo pri preizkušanju novih oblik dela?
- Kako bi lahko s pomočjo kohezijske politike preprečili beg možganov?
- Kakšne ukrepe bi Slovenija morala sprejeti, da bi naslovila potrebe mladih pri zaposlovanju?
- Kakšni ukrepi bi morali biti sprejeti na ravni EU?
- Kako bi lahko zagotovili, da bi ukrepi za spodbujanje zaposlovanja imeli dolgoročni učinek – da bi se delovna mesta torej ohranila tudi po izteku pogodbeno določenega roka?
Okrogla miza bo potekala na ZOOM-u. Prijave sprejemajo do srede, 21. aprila 2021, do 12.00, oziroma do zapolnitve mest.
Več informacij o dogodku in prijavi lahko najdete tukaj.
Vir: CNVOS