V Mreži za pravičen prehod želijo vzpostaviti solidarnostno verigo pridelave in potrošnje hrane, s katero bi omogočili večjo dostopnost zdrave ekološke hrane tistim, ki si jo sicer težje privoščijo.
Začetna ideja je preprosta: imajo njivo in sadike, potrebujejo pa ljudi, ki bi sodelovali pri pridelavi za lastne potrebe, viške pa bi donirali v socialne in skupnostne namene – od skupnostnih menz do zabojčkov zelenjave za socialno ogrožene.
Pridružite se jim pri skupnostnem kmetovanju na njivi v okolici Ljubljane, kjer imajo možnost, da pridelujejo sadje in zelenjavo na okolju ter družbi prijazen način.
Delovne akcije se organizirajo od pomladi do začetka zime enkrat tedensko, najpogosteje ob vikendih. Povprečna delovna akcija traja približno 3 ure, odvisno od veličine nalog. Svoje sodelovanje prispevajte po svojih zmožnostih – prosijo le, da pristopite z resnim namenom in sodelujete, kolikor lahko.
Več informacij o delovni akciji najdete tukaj.
Vir: Mreža za pravičen prehod












