Connecting the Dots: Podpora civilnodružbenim pobudam na področju ekonomske, spolne in podnebne pravičnosti

Evropska mreža za dolg in razvoj (Eurodad) je v okviru DEAR projekta “Connecting the Dots” objavila javni razpis, namenjen sofinanciranju manjših in srednje velikih civilnodružbenih organizacij, mladinskih in študentskih skupin ter lokalnih pobud, ki delujejo na področju ekonomske, spolne in podnebne pravičnosti.

Podprte bodo aktivnosti ozaveščanja, zagovorništva in mobilizacije javnosti, priprava izobraževalnih gradiv, kampanje, delavnice, dogodki, sodelovanje z mediji ter povezovanje z drugimi organizacijami. Projekti morajo prispevati k boljšemu razumevanju povezav med gospodarsko, družbeno in podnebno pravičnostjo ter spodbujati aktivno državljansko udeležbo, zlasti mladih.

Sofinancirajo male dvanajstmesečne projekte v vrednosti od 5000 do 15 000 €, srednje velike osemnajstmesečne projekte v vrednosti od 20 000 do 35 000 € ter velike osemnajstmesečne projekte v vrednosti od 40 000 do 60 000 €.

Na razpis se lahko prijavijo civilnodružbene organizacije iz držav članic EU in držav kandidatk, ki delujejo na področju, ki je predmet razpisa (ekonomska pravičnost, enakost spolov, podnebna in okoljska pravičnost, socialna pravičnost, solidarnost z migranti, človekove pravice in sorodne teme) ter niso prejemniki nepovratnih sredstev v okviru trenutnih DEAR (Development education and Awareness Raising) razpisov.

Več informacij o razpisu najdete tukaj.

Vir: CNVOS