Kriza je imela negativne posledice na delovno okolje mladinskih informacijskih delavcev.
32% je izjavilo, da se je koncentracija zmanjšala, motivacija pa za 39%, medtem ko se je delovna obremenitev povečala za 39%, delovna obremenitev pa za 42%.
Anketiranci so se soočali s podobnimi izzivi: povečanje spletnih srečanj, kar je povzročilo povečanje delovne obremenitve, delo na daljavo, ki je zabrisalo mejo med poklicnim in zasebnim življenjem, izzivi, povezani s prilagajanjem storitev spletnemu svetu, in pomanjkanje človeške interakcije.
Kar je anketirance motiviralo, da so ukrepali je zavedanje pomembnosti svojih dejanj.
Kot je poudaril eden od sogovornikov: “Motivacija je bila vedno velika, ker je bilo jasno, da se soočamo s svetovnim izzivom in je bila naša vloga, zlasti pri ciljih, zelo pomembna”.
Tako kot je znanstvenikom v enem letu uspelo razviti cepiva, so se zaposleni iz mladinskega informacijskega sektorja lahko hitro odzvali na izzive, s katerimi se soočajo.
Nekateri so bili bolje pripravljeni kot drugi, saj so imeli na voljo kompetence, opremo in orodja, vendar je večina neverjetno dobro skočila v digitalni svet in uvedla inovacije, da bi mladim ponudila več kot le storitve – podporo in upanje.
Celotno raziskavo si lahko preberete tukaj.